ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER REFERANSLAR İLETİŞİM Türkçe  /  English
KURUMSAL
2005 yılında Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde kurulan MEG, toplam 2.000m2 açık ve kapalı alanı, bilgisayar destekli tasarım kabiliyeti, çok yönlü makine parkı ve bu alandaki geçmiş mühendislik tecrübesiyle tüm projelerini istenen kalitede ve zamanında teslim etmeyi amaç edinmiştir.

Özel maksatlı gemiler, yatlar, askeri gemiler ve savunma sanayi projelerinde sistem veya donanımların tasarımlarını kendi uzman personeli ile gerçekleştirmektedir. Müşteri istekleri doğrultusunda, tasarımlar, Türk Loydu, Loyd Register, ABS, DNV gibi bağımsız kurumlardan onaylanarak üretim sürecine girmektedir.

Tüm Alüminyum, çelik ve paslanmaz çelik metal konstrüksiyon imalatlarında MIG/MAG, TIG, elektrik ark kaynağı, plazma metodları kullanarak bünyesindeki makinelerle gerçekleştirmektedir.

Talaşlı imalatlarda yine kendi bünyesindeki üniversal ve CNC tezgahlar ile gerçekleştirmektedir.

İnce sac/alüminyum atölyesi ise otomatik kesme, frezeme, CNC bükme ve kesme gibi tezgahlar sayesinde hassas üretim kabiliyetine erişmektedir.

 MEG, Türk Loydu, Loyd Register, American Bureau of Shipping, GSI-SLV TR gibi kurumlardan aldığı onaylı kaynak prosedürleri (WPS) ve kaynakçı sertifikaları (WPQR) haizdir ve halen ISO 9001 kalite belgelendirme çalışmasına devam etmektedir.


Copyright 2013 Meg. Tüm hakları saklıdır.